background image

Hakkımızda

Coşandere tesisleri 1985 yılında temelleri atılmış olup, doğaya uygun taş ve ahşap mimarisi olarak inşa edilerek 1987 yılında küçük bir işletme olarak faaliyete geçmiştir.

1987 yılından bu yana her yıl bünyesine yeni alanlar ve faaliyetler ekleyerek bu günkü konumuna gelmiştir. Açık alanda ikiyüz kişiye kapalı alanda ikiyüz kişiye toplam dörtyüz kişiye yemek hizmeti verebilmekteyiz.
Ayrıca 2005 yılında başlatmış olduğumuz YAYLA SAFARİ turları ile de misafirlerimizi Karadeniz in eşsiz güzelliklerini göstermekte ve yaşatmaktayız. Bugün halen bu alanlarda faaliyetlerini geliştirmekte ve sürdürmektedir.          

Daha Fazla...Hizmetlerimiz

Rahat Odalar

Doğaya uygun ve yerel mimari ile tamamen ahşap olarak imal edilmiş olan otel ve pansiyon odalarımızda duş-tuvalet, saç kurutma makinesi, televizyon, telefon, mini bar kablosuz internet mevcut olup misafirlerimizin hizmetine sunulmuştur.

Eşsiz Yemekler

Karadenizin muhteşem yemeklerini menüsünde bulunduran tesilerimizde kuymak (mıhlama), karalahana sarması, karalahana çorbası, kaygana, yoğurtlu mısır çorbası, mevsiminde hamsinin tüm çeşitleri, taze alabalık, meşhur sütlaç gibi daha birçok yemek çeşidini misafirlerimize tatma imkanı sunulmuştur.

Doğanın Keyfi

Düzenlemiş olduğumuz yayla safari turları ile de karadenizin eşsiz güzellikteki yaylalarını, meşhur yayla şenliklerini muhteşem doğa güzelliklerini misafirlerimizin beğenisine sunup güzel bir tatil ve hoşca vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

Taze Balık

Tesislerimiz bünyesinde bulunan alabalık üretim çifligimizde üretmiş olduğumuz günlük taze alabalıkları misafirlerimize tatma imkanı sunuyoruz. Ayrıca alabalık tesislerimizde toptan ve parakende satış yaparakta bölge halkının balık ihtiyacına katkıda bulunmaktayız.


 

Genel Bilgiler

room 1
Yayla Safari

Turumuz bir hafta (6 gece 7 gün) Maçka konaklamalıdır. Her gün değişik yerler görüp akşam tekrar Maçka’ya dönüyoruz. Bu turumuzda hergün valiz toplama gibi bir derdiniz yoktur.

  • Fosiya Mezrası
  • Kırantaş Köyü
  • Coşandere Vadisi
  • İstama Mezrası
  • Paparza Yaylası
  • Kuştul Manastırı
Detaylar
room 2
Alabalık Çiftliği

Alabalık soğuk, berrak, bol oksijenli akarsularda, göl ve kaynak sularında yaşar. Dünyada ve ülkemizde, yetiştiriciliği en yaygın ve en çok yapılan bir balıktır. Yetiştiriciliği yapılan alabalıkların; kaynak alabalığı, alp alası, dere alabalığı, göl alabalığı, deniz alabalığı, gökkuşağı alabalığı gibi türleri vardır.

Detaylar
room 3
Otel & Bungalov

Otel ve Bungalov odalarımız tamamen ahşap olup, yöreye özgü mimariye uygun olarak düzenlenmiştir.
2004 yılında ilave etmiş olduğumuz otuz beş odalı ahşap otelimizle de yetmiş kişiye toplamda da 110 kişiye konaklama alanında hizmet vermekteyiz.

Detaylar

Faaliyetlerimiz

Yaylalarda Piknik

Misafirlerimizi Trabzon’dan Coşandere’ye getirerek sabah kahvaltısından sonra programdaki yaylalarımıza ulaşım ve isteyen misafirlerimiz için kısa yayla yürüyüşüne müteakip piknik.

 

Ramazan Ayında İftar Yemeği

2015 Yılı RAMAZAN Ayında İşletmemiz yeni bir etkinliğe öncülük ederek Camiboğazı yaylası ve Acısu Yaylası arasında bulunan tarihi ipek yolu üzerindeki tarihi bir mekan olan SEYFİHANLAR’da İftar yemeği organize edecektir.

Karadeniz Tanıtım Günleri

Firmamıza ait özel dizayn edilmiş mutfak aracımızla her yıl 19-22 ŞUBAT ayında Ankada'da düzenlenen Trabzon etkinlikleri ve komşu illerin tanıtım günleri etkinliklerinde yöresel karadeniz mutfağının...

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon 2015 fırsatları ile Tatil programınızı önceden planlayabilir ve indirimli fiyatlarla erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Coşandere Turistik Tesisleri

Ziyaretçilerimizin Görüşleri

Öne Çıkanlar

Trabzon'un Maçka ilçesinin güneyinde Karadağın bir tepesinin yamacına yapılmış olan bu manastıra halk tarafından Meryemana manastırı söylenir. Meryem(panaghia) adına kurulan bu manastırın, gerekçe "SUMELA" adının esasını, kara-siyah karanlık anlamına gelen Melas kelimesinden aldığı söylenir.

Semavi Eyice'ye göre;"evvelce burada saygı gören siyah Meryem tasvirinden Sumela adını aldığı ve bu dağın adıda manastırdan dolayı Oros Mela-karadağ olduğu "kabul edilir.


Spor kamplarının dışında stresini çeşitli aktivitelerle atmak isteyen misafirlerimiz için yürüyüş yolumuz, bowling salounumuz, bilardo salonumuz ve masa tenisimiz mevcuttur.

Tesislerimiz bünyesinde bulunan alabalık üretim çifligimizde üretmiş olduğumuz günlük taze alabalıkları misafirlerimize tatma imkanı sunuyoruz.
Ayrıca alabalık tesislerimizde toptan ve parakende satış yaparakta bölge halkının balık ihtiyacına katkıda bulunmaktayız.

Düzenlemiş olduğumuz yayla safari turları ile de karadenizin eşsiz güzellikteki yaylalarını, meşhur yayla şenliklerini muhteşem doğa güzelliklerini misafirlerimizin beğenisine sunup güzel bir tatil ve hoşca vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

Turumuz bir hafta (6 gece 7 gün) Maçka konaklamalıdır. Her gün değişik yerler görüp akşam tekrar Maçka’ya dönüyoruz. Bu turumuzda hergün valiz toplama gibi bir derdiniz yoktur.